• paracliswide

Cununie – Tărnăuceanu George și Matei Adelina

Cununie_George_Adelina

„De aceea, va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va uni cu femeia sa şi vor fi amândoi un trup. Taina aceasta mare este; iar eu zic în Hristos şi în Biserică.” (Epistola Sfântului Apostol Pavel către Efeseni 5, 31-32)

În dreaptă credință, dragoste și deplină înțelegere, TĂRNĂUCEANU GEORGE și MATEI ADELINA au hotărât ca astăzi, 11 ianuarie 2014, să li se săvârșească Taina Sfintei Cununii pentru a primi binecuvântarea lui Dumnezeu.

Calea spre Împărăția lui Dumnezeu le-a fost luminată de nașii: Pr. Ioan și Adriana Cojocariu.

Harul dumnezeiesc ce s-a revărsat asupra lor, să le aducă lumină în calea vieții, în suflete, în gândurile și faptele lor.

Dumnezeu să-i binecuvinteze cu ani mulți, fericiți și îmbelșugați, iar dragostea lor să rodească prunci frumoși, sănătoși și înțelepți!

Comments are closed.

  • Facebook