Cununie – Daniel Savan și Cristina Rotaru

Cununie Parohia Bucecea

„De aceea, va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va uni cu femeia sa şi vor fi amândoi un trup. Taina aceasta mare este; iar eu zic în Hristos şi în Biserică.” (Epistola Sfântului Apostol Pavel către Efeseni 5, 31-32)

În dreaptă credință, dragoste și deplină înțelegere, DANIEL NARCIS SAVAN și CRISTINA ANTONETA ROTARU au hotărât ca astăzi, 3 iulie 2014, să li se săvârșească Slujba Cununiei pentru a primi binecuvântarea lui Dumnezeu.

Calea spre Împărăția lui Dumnezeu le-a fost luminată de nașii: IOAN și ALINA CREȚU.

Harul dumnezeiesc ce s-a revărsat asupra lor, să le aducă lumină în calea vieții, în suflete, în gândurile și faptele lor.

Dumnezeu să-i binecuvinteze cu ani mulți, fericiți și îmbelșugați, iar dragostea lor să rodească prunci frumoși, sănătoși și înțelepți!

Comments are closed.